Drevenákrajina.cz

Jak vyčistit zažloutlý bílý nábytek?

Jak vyčistit zažloutlý bílý nábytek?

Jak vyčistit zažloutlý bílý nábytek?

Vlastníte bílý nábytek? Jistě víte, že vypadají mimořádně esteticky a jsou velmi univerzální. Bílý nábytek však může časem zežloutnout. Přečtením tohoto příspěvku zjistíte, proč bílý nábytek žloutne a jak vyčistit zažloutlý bílý nábytek. Dozvíte se také, jak zabránit žloutnutí nábytku. Užijte si čtení!

Jak vyčistit zažloutlý bílý nábytek – co třeba použít?

Začněme tím, proč bílý nábytek žloutne. To je velmi často ovlivněno tím, že byly vyroben z nedostatečně kvalitního materiálu. Na žloutnutí bílého nábytku mohou mít navíc vliv nepříznivé podmínky, jako je vysoká vlhkost v místnosti, tabákový kouř nebo nadměrné UV záření. Pouhá znalost toho, jak vyčistit zažloutlý bílý nábytek nestačí. Nejlepší je zabránit žloutnutí nábytku obecně. O to se postará pravidelné čištění. Veškerý bílý nábytek (zejména kuchyňský) by se měl pravidelně otírat od prachu. V ideálním případě by se tento proces měl opakovat alespoň jednou týdně. Žloutnutí nábytku můžete zabránit tím, že ho ochráníte před negativními vlivy prostředí. Umístěte je na místo bez vysoké vlhkosti, chraňte je před nadměrným UV zářením tím, že je neumístíte blízko okna, a v místnosti nekuřte. Takové kroky zajistí, že se nebudete muset dlouho ptát, jak vyčistit zažloutlý bílý nábytek.

Ale jak vyčistit zažloutlý bílý nábytek, kdy ale jeho vzhled zanechává mnoho přání? Prvním krokem bude především odstranění prachu z povrchu nábytku. Můžete to provést měkkým hadříkem nebo akrylovým smetáčkem. Na trhu najdete hotové výrobky – od hotových vlhčených ubrousků až po tekutiny a spreje, kterými můžete čistit nábytek. Nezapomeňte si však pozorně přečíst etiketu a ujistit se, že je výrobek skutečně určen pro Váš nábytek.

 

 

Jak vyčistit bílý nábytek abychom ho nepoškodily?

Již víte, jak vyčistit zažloutlý bílý nábytek, přejděme nyní k tomu, jak vyčistit bílý nábytek, abychom nepoškrábali nebo nepoškodili jeho povrch. Bílý nábytek by neměl být čištěn bílým leštidlem a jinými přípravky, které obsahují alkohol, aceton nebo amoniak. To platí zejména pro bílý lesklý nábytek. Jak vyčistit bílý nábytek pod uhlem výběrem správného vybavení? Je to snadné, bílé příborníky a bílé stoly nebo jiný nábytek této barvy, který máte doma, je třeba čistit měkkým hadříkem (nejlépe z mikrovlákna). Hrubé houbičky a kartáče nejsou vhodné pro čištění bílého nábytku.

Pokud proces žloutnutí postupuje a vy nejste schopni vrátit nábytek do původního stavu, zvažte jeho přelakování. Někdy už není, co i jak vyčistit zažloutlý bílý nábytek. Tehdy byste měli podniknout složitější kroky a pokusit se nábytek přelakovat. Je důležité se ujistit, že renovovaný nábytek je vyroben ze dřeva. Pouze takový nábytek lze bezpečně renovovat.

Přečtěte si další články na našem blogu:

 

nahoru
Sklep jest w trybie podglądu
Zobrazit plnou verzi stránky
Sklep internetowy Shoper Premium