Drevenákrajina.cz

Nástěnná lampa nad postelí – v jaké výšce?

Nástěnná lampa nad postelí – v jaké výšce?

Nástěnná lampa nad postelí – v jaké výšce?

Zařizujete svůj byt, věnujete dostatečnou pozornost podlahám, barvám stěn nebo nábytku? Nezapomeňte, že to není vše, co je zodpovědné za celkový účinek uspořádání. Tečka nad písmenem "i" je osvětlení, které vytváří správnou náladu. Jasné se bude dobře vyjímat v domácí kanceláři, kuchyni a jídelně, o něco tlumenější v koupelně a ložnici. A právě posledně jmenovaným interiérem bychom se dnes chtěli zabývat. Pokud už nějakou dobu přemýšlíte, jaké osvětlení nad postelí v ložnici zvolit, přicházíme s návodem nástěnná lampa nad postelí – v jaké výšce je zavěsit a jsou tyto noční lampy dobrý nápad?

Osvětlení nad postelí v ložnici – co si vybrat?

Předtím, než se rozhodnete pro konkrétní osvětlení nad postelí v ložnici zvažte, jaký bude jeho účel? Má vám umožnit bezpečně se dostat do postele, aniž byste zakopávali o různé předměty, pomoci Vám usnout, osvětlit knihu, po které rádi saháte před spaním, usnadnit výběr léků, které máte v nočním stolku, nebo snad být čistě světelným bodem, který budete používat střídavě se svíčkami?

Stropní svítidlo nemusíte mít vůbec, zvláště pokud v ložnici nemáte šatní skříň, ale pouze postel z borovice a noční stolky. Pokud by jste však v ložnici měli šatní skříň, můžete si ji rozsvítit. Můžete se rozhodnout i pro silné stropní osvětlení, pak Vám noční lampička nebo doplňkové osvětlení u postele umožní bezpečně dojít do postele, přečíst si v ní knihu a osvětlit leták s léky. Nástenná lampa nad postelí to módné a funkční řešení. Slouží nejen jako dekorace, ale i jako praktické osvětlení – jasné, pokud jste milovníci knih, nebo tlumené, pokud se neradi před spaním něčím rozptylujete.

Díky nástěnné lampě u postele nemusíte vyčleňovat místo pro lampu na nočním stolku. Místo toho na něj můžete postavit sklenici s vodou, odložit telefon nebo umístit vonnou svíčku či zelené rostliny. Nepřesvědčilo vás to? A umístěné nad nočními stolky nebo přímo, lampa při posteli Vám umožní číst si oblíbenou knihu, i když rodina už spí. Po čtení nemusíte ani vstávat z postele, stačí sáhnout po vypínači. Není to výhodné?

Jak nainstalovat nástěnnou lampu u postele?

Rozhodli jste se - zvolíte dodatečné osvětlení v podobě nástěnných lamp, nebo se vzdáte hlavního osvětlení ve prospěch zajímavých stínidel přímo nad postelí? Dobré rozhodnutí! Noční stolek nechte pro uložení telefonu, nabíječky nebo léků, zatímco Vy si vyberte dokonalé osvětlení nad postelí v ložnici.

Pro jasný a čistý efekt zvolte průhledná stínidla, mléčná stínidla Vám umožní vychutnat si jemné, mírně tlumené osvětlení, zatímco barevná stínidla vnesou do ložnice trochu barvy a hřejivé nálady. Zvolte teplé barvy, abyste navodili atmosféru, nebo chladné odstíny modré či fialové, abyste se drželi stranou.

Přejděme k tématu – nástenná lampa nad postelí, v jaké výšce je zavěsit? Pokud si chcete v posteli číst knihy, měly by být nástěnné lampy asi 75 cm nad matrací. Tím dosáhnete nejlepšího úhlu dopadu světla, které osvětluje stránky a neoslňuje. Chtěli byste, aby světlo bylo zřetelnější, jasnější? Toho můžete dosáhnout tak, že nainstalujete nástennú lampu při posteli ve výšce větší než 75 cm. Při výběru osvětlení se můžete rozhodnout pro bodové nástěnné svítidlo nebo nástěnné svítidlo s několika pohyblivými rameny, abyste mohli světlo libovolně nasměrovat tam, kam zrovna potřebujete.

 

 

Nyní je nejtěžší rozhodnutí – jakou koupit nástěnnou lampu nad postel? V jaké výšce zavěsit osvětlení? Vyberte si dokonalé osvětlení ze široké nabídky dostupné ve stacionárních prodejnách a online obchodech. Vyberte si tradiční lampy – lustry, klasičtější stínidla nebo zcela moderní lampy s futuristickým tvarem nebo kovovým rámem, které se skvěle hodí do loftového interiéru.

To je vše, co jsme připravili na otázky nástěnných lamp při posteli a osvětlení v ložnici. Nezbývá než doufat, že design interiéru pro Vás bude nejen nutností, ale také zábavou.

Přečtěte si další články na našem blogu

nahoru
Sklep jest w trybie podglądu
Zobrazit plnou verzi stránky
Sklep internetowy Shoper Premium