Drevenákrajina.cz
Jak opravit zásuvky v komodě?
Jak opravit zásuvky v komodě?

Chtěli si do komody uložit další krabici s dokumenty? Nebo se do zásuvky, kterou jste vytáhli, dostalo dítě a dno zásuvky se zlomilo nebo ohnulo? Pokud jste při vytahování zásuvky poškodili pojezdy, nevyhazujte zásuvky! Jsme si jisti, že se s tím dá něco dělat. Především se to stává! Nábytek používáme každý den, takže není těžké mít závady, tím spíše, pokud máte zvědavé děti. Existuje mnoho způsobů, jak opravit zásuvky v komodě, zároveň pokud jde o zesílení dna zásuvky, stejně jako odpověď na otázku, jak opravit pojezdy zásuvek? Zveme Vás ke čtení.

Přečtěte si vše »
Jak odstranit zatuchlý zápach ze skříně?
Jak odstranit zatuchlý zápach ze skříně?

Otevřete skříň a je z ní cítit nepříjemná vlhkost a zatuchlina. Je to vlhká košile, která nebyla vysušena do konce, nebo oblečení z druhé ruky, které nebylo vypráno včas a bylo uloženo v sáčku. Bohužel i jeden vlhký předmět vložený do skříně může mít za následek šíření dusivého, nepříjemného zápachu. Jak to lze napravit? Jak odstranit zatuchlý zápach ze skříně a co dělat, když si všimneme vlhkost ve skříni?

Přečtěte si vše »
Jak ochránit zeď proti odírání židlí?
Jak ochránit zeď proti odírání židlí?

Díry ve zdi, poškrábaný povrch, odřená barva, skvrny – znáte to? Mnozí z nás byli jistě nemile překvapeni, jakou škodu mohou židle napáchat. Nenápadné uspořádání jídelny nebo obývacího pokoje se stolem může přinést spoustu starostí. Jednoduché umístění stolu a židlí ke stěně – ano, získáte spoustu místa uprostřed místnosti, ale zároveň časté odsouvání židlí může vést k odřeninám a oprýskanému nátěru. Zajímá Vás, jak zabránit poškození? Jak dobře ochránit zeď proti odíráni židli a co jsou nástěnné nárazníky? To se dozvíte v níže uvedeném článku.

Přečtěte si vše »
Jaké barvy se hodí ke dřevu?
Jaké barvy se hodí ke dřevu?

Spousta lidí se rozhoduje zařídit místnosti ve svém domě nebo bytě pomocí dřevěného nábytku. Jak tedy sladit barvu stěn a doplňků se dřevem? Následující text Vám pomůže odpovědět na otázku: jaké barvy se hodí ke dřevu? Zveme Vás ke čtení!

Přečtěte si vše »
Jak vyčistit zažloutlý bílý nábytek?
Jak vyčistit zažloutlý bílý nábytek?

Vlastníte bílý nábytek? Jistě víte, že vypadají mimořádně esteticky a jsou velmi univerzální. Bílý nábytek však může časem zežloutnout. Přečtením tohoto příspěvku zjistíte, proč bílý nábytek žloutne a jak vyčistit zažloutlý bílý nábytek. Dozvíte se také, jak zabránit žloutnutí nábytku. Užijte si čtení!

Přečtěte si vše »
Nástěnná lampa nad postelí – v jaké výšce?
Nástěnná lampa nad postelí – v jaké výšce?

Zařizujete svůj byt, věnujete dostatečnou pozornost podlahám, barvám stěn nebo nábytku? Nezapomeňte, že to není vše, co je zodpovědné za celkový účinek uspořádání. Tečka nad písmenem "i" je osvětlení, které vytváří správnou náladu. Jasné se bude dobře vyjímat v domácí kanceláři, kuchyni a jídelně, o něco tlumenější v koupelně a ložnici. A právě posledně jmenovaným interiérem bychom se dnes chtěli zabývat. Pokud už nějakou dobu přemýšlíte, jaké osvětlení nad postelí v ložnici zvolit, přicházíme s návodem nástěnná lampa nad postelí – v jaké výšce je zavěsit a jsou tyto noční lampy dobrý nápad?

Přečtěte si vše »
Jak prát potah matrace? Je možné bezpečně prát matraci?
Jak prát potah matrace? Je možné bezpečně prát matraci?

Všichni víme, jak důležitý je pro člověka spánek, zejména pro toho, který dospívá. Málokdo si však zcela uvědomuje nebezpečí, které číhá ani ne tak pod postelí, ale uvnitř ní. V matraci se hromadí různé bakterie, virusy a plísně. Spací plocha je také místem výskytu různých pavoukovců a dalších parazitů, kteří se hromadí hlavně na jejím povrchu a těsně pod ním. Proto je důležité matraci v posteli pravidelně vysávat a prát potah matrace. Zabráníte tak množení bakterií a Vy i Vaše dítě budete mít zajištěné bezpečí v průběhu noci. Určitě si kladete sobě otázku, jak prát potah matrace a jaký je rozdíl mezi udržováním čistoty u různých typech matrací. Rozptýlíme Vaše pochybnosti, jak vyprat pěnovou matraci, a jak vyprat pružinovou matraci.

Přečtěte si vše »
Jak prát péřové polštáře? Zkontrolujte, čemu se vyhnout.
Jak prát péřové polštáře? Zkontrolujte, čemu se vyhnout.

Přestože mnozí z nás nahradili péřové polštáře antialergickými výplněmi, jako jsou polyesterová zrna nebo termoplastická pěna, stále existuje mnoho lidí, kteří oceňují přírodní výplně z husího nebo kachního peří, prachového peří nebo alpakových vláken. Pokud patříte mezi ně, možná Vás bude zajímat, jak vyčistit polštář. Lze vyprat péřový polštář? Na jakou teplotu prát peří a je to bezpečné? Pokusíme se Vám odpovědět na všechny Vaše otázky, abychom Vám usnadnili udržování čistoty ve Vaší ložnici.

Přečtěte si vše »
S KTERÝMI BARVAMI JE HODNOTNÉ KOMBINOVAT NÁBYTEK Z DUBU ?
S kterými barvami je hodnotné kombinovat nábytek z dubu?

Nábytek z dubového dřeva je možné kombinovat s velkým počtem barev. V dnešním příspěvku se dozvíte, s jakými barvami se vyplatí kombinovat masivní dubové dřevo a dozvíte se nápady na uspořádání obývacího pokoje, jídelny a ložnice v různých (někdy odvážných) barvách.

Přečtěte si vše »
VYSNĚNÁ STUDOVNA - KROK ZA KROKEM
Vysněná studovna - krok za krokem

Plánujete vybavení domácí kanceláře? Pokud ano, jste na správném místě. V dnešním příspěvku jsme se rozhodli vytvořit krátkého průvodce, jak si zařídit domácí kancelář. Pokud Vás tato téma zaujala, určitě si přečtěte příspěvek dokonce! Začínáme tedy!

Přečtěte si vše »
VÝBĚR SKŘÍŇKY DO DĚTSKÉHO POKOJE
VÝBĚR SKŘÍŇKY DO DĚTSKÉHO POKOJE

Chceme, aby zůstaly navždy malé, ale čas je neúprosný a rostou z dne na den. Společně s nimi - oblečení, samozřejmě jde nám o naše děti. V dnešním příspěvku upozorníme na to, že nábytek do dětského pokoje může růst spolu s dítětem a není třeba ho často vyměňovat!

Přečtěte si vše »
DĚTSKÝ POKOJ V SKANDINÁVSKÉM STYLU
Dětský pokoj v skandinávském stylu

Skandinávský minimalismus si získal své příznivce nejen v evropských zemích, ale i na celém světě. Jak lze tento styl a jeho předpoklady využít při zařizování dětského pokoje? V příspěvku se pokusíme věnovat pozornost tomu, jaký nábytek zvolit do dětského pokoje. Pokud chcete zjistit, jaký dřevěný nábytek pro dítě zvolit a proč se ho vyplatí dělat – přečtěte si záznam na konec.

Přečtěte si vše »
NÁBYTEK V CELKU A NEBO NÁBYTEK DO SLOŽENÍ?
NÁBYTEK V CELKU A NEBO NÁBYTEK DO SLOŽENÍ?

Rostoucí popularita skandinávských a vintage stylů vyústila do návratu k dřevěnému designu interiéru. Moderní dřevěný nábytek umožňuje kombinovat to nejlepší z klasického stylu s inovativními řešeními. Mnoho společností nabízí na výběr mezi skládacím nábytkem a celým nábytkem dodávaným zákazníkům. Jak zvolit tu správnou formu a na co byste si měli dát pozor při rozhodování o skládatelný nebo nabytku v celku?

Přečtěte si vše »
Masivní dřevo, překližka, nebo dřevotříska - jaký nábytek vybrat?
Masivní dřevo, překližka, nebo dřevotříska - jaký nábytek vybrat?

Při výběru nového nábytku pro dům nebo byt často stojíme před volbou: zda se rozhodneme pro nábytek z masivu nebo nábytek z materiálů na bázi dřeva. Příkladem je nábytek z MDF, který je oblíbenou volbou. Než se však rozhodnete, který typ nábytku si vyberete, přineseme vám několik faktů o obou druzích nábytku.

Přečtěte si vše »
ZRCADLO V JÍDELNĚ. DEKORACE VŽDY AKTUÁLNÍ.
ZRCADLO V JÍDELNĚ. DEKORACE VŽDY AKTUÁLNÍ.

Zrcadlo v jídelně je pro mnohé zbytečným a ne praktickým doplňkem. V dnešním příspěvku chceme zdůraznit, že to tak ne musí být! Budeme se zabývat argumenty proti takovému řešení a navrhneme, jak využít výhody zrcadel v jídelně. Pokud vás zajímá i aspekt interiéru, přečtěte si tento text až do konce! Řekneme vám také, jak zařídit jídelna ve skandinávském stylu a zvolit ten správný nábytek pro jídelnu. Zveme vás do jídelny.

Přečtěte si vše »
KOMODA DO DĚTSKÉHO POKOJE
KOMODA DO DĚTSKÉHO POKOJE

V dětském pokoji zřídka vidíme řád a složení. Ne vždy to však tak musí být! Kvalitní dřevěný nábytek a praktické řešení mohou pomoci při kontrole nepořádku v dětském pokoji. Celkem ergonomickým řešením v dětském pokoji je komoda pro dítě, která bude skvěle fungovat bez ohledu na věk nájemce. Dnes se pokusíme představit výhody dřevěného nábytku pro děti včetně komod.

Přečtěte si vše »
JAKÝ NÁBYTEK DO MALÉ JÍDELNY?
JAKÝ NÁBYTEK DO MALÉ JÍDELNY?

Pokud stojíte před úkolem zařídit malou jídelna - tento příspěvek je pro vás! Navrhneme, který jídelní nábytek je nejlepší zvolit a na co si dát pozor. Na konci příspěvku najdete i tipy, jak zařídit malou jídelnu v duchu minimalismu.

Přečtěte si vše »
KTERÝ NÁBYTEK BUDE NEJLEPŠÍ PRO BÍLÝ INTERIÉR?
KTERÝ NÁBYTEK BUDE NEJLEPŠÍ PRO BÍLÝ INTERIÉR?

Rozhodnutí, zda si vymalovat stěny v bytě bílou barvou se týká stále více lidí. Možná i vy? V dnešním příspěvku navrhneme, které kusy nábytku se hodí do bílého interiéru, a řekneme vám o nejběžnějších stylech v bílých místnostech. Pokud vás také zajímá, jak pečovat o dřevěný nábytek a jak zařídit obývací pokoj v skandinávském stylu - znamená to, že tento příspěvek je pro vás! Zveme vás ke čtení!

Přečtěte si vše »
KTERÁ SKŘÍŇKA DO CHODBY?
KTERÁ SKŘÍŇKA DO CHODBY?

 

Jen málo kdo dbá při vypořádání bytu na souvislé uspořádání haly. Pro mnohé se zdá, že tato pokoj nemá velký význam, ačkoli ve skutečnosti je to místo, které naši hosté nebo dokonce hostující kurýr uvidí jako první! Předsíň není jen dřevěný věšák, ale i šatníky do předsíně, komody, zrcadla ... V dnešním příspěvku navrhneme, která předsíňová skříň bude ve vašem bytě fungovat a jaký nábytek do předsíně je nejlepší zvolit!

Přečtěte si vše »
JAK SI VYBRAT SPRÁVNÝ PSACÍ STŮL?
JAK SI VYBRAT SPRÁVNÝ PSACÍ STŮL?

Dálkové vzdělávání je naší realitou už téměř rok. Nikdo z nás nečekal, že to bude trvat tak dlouho. V dnešním příspěvku k vám přicházíme s radami při výběru dřevěného psacího stolu pro dítě. Chceme, aby to byla volba diktována péčí o zdraví vašeho dítěte. Zaměříme se také na to, jaký nábytek do dětského pokoje stojí za výběr.

Přečtěte si vše »
nahoru
Sklep jest w trybie podglądu
Zobrazit plnou verzi stránky
Sklep internetowy Shoper Premium