Drevenákrajina.cz
Jak si zařídit domácí knihovnu?
Jak si zařídit domácí knihovnu?

Domácí knihovna je místem, kde se milovníci literatury mohou bezmezně věnovat své vášni a vstřebávat více románů či příběhů, což přináší spoustu potěšení. Zároveň je to oáza klidu, která přitahuje svým jedinečným kouzlem a poskytuje intelektuální požitek v soukromí vlastních čtyř stěn. Samozřejmě za předpokladu správného uspořádání prostoru. V dnešním článku vám poradíme, jak si zařídit domácí knihovnu, aby váš interiér vyhovoval všem vašim potřebám. Najdete zde tipy na výběr nábytku, uspořádání knih a způsoby úklidu, které Vám pomohou udržet Vaši soukromou literární oázu v čistotě a pořádku.

Přečtěte si vše »
Jak vyzdobit předsíň ve skandinávském stylu?
Jak vyzdobit předsíň ve skandinávském stylu?

Předsíň hraje u nás doma důležitou roli, je prvním místem, které nás vítá po překročení prahu. Právě zde vytváříme první dojem z domácího prostoru, který ovlivňuje názor a pocity našich hostů. Proto má uspořádání chodby velký význam. Pokud chcete vytvořit stylový, funkční a estetický prostor, pak předsíň ve skandinávském stylu bude skvělým řešením. Dozvíte se ještě dnes, jak ji zařídit a jaký vybrat do ní nábytek a doplňky. V následujícím článku najdete inspirace, které Vám umožní zařídit si prostornou chodbu zároveň i úzkou předsíň ve skandinávském stylu.

Přečtěte si vše »
Jaká barva stěn se hodí k bílému nábytku?
Jaká barva stěn se hodí k bílému nábytku?

Při výběru správné barvy stěny k bílému nábytku, Je třeba zvážit několik klíčových bodů. Ačkoli je totiž bílý nábytek nadčasovou, univerzální a tlumenou barvou, celkový vzhled interiéru, jeho atmosféra, a tedy i pohoda lidí, kteří v něm žijí, budou do značné míry záviset na zvoleném odstínu barvy. Barva nátěru může v kombinaci s bílým nábytkem vytvářet jemnou harmonii, nebo úplný opak v podobě kontrastního interiéru. Volba je na Vás, ale my jsme tu, abychom Vám pomohli a inspirovali Vás - dozvíte se ještě dnes, jaká barva stěn se hodí k bílému nábytku.

Přečtěte si vše »
Jak obnovit starou čalouněnou židli? Určitě ji věnujte pozornost!
Jak obnovit starou čalouněnou židli? Určitě ji věnujte pozornost!

Přestože móda restaurování starého nábytku neustává, je třeba vědět, že restaurování není vůbec tak jednoduché. Je třeba si uvědomit, že výsledky tohoto procesu závisí na mnoha faktorech. Záleží mimo jiné na materiálu, ze kterého jsou vyrobeny, a na jejich aktuálním stavu. Pokud jste na půdě nebo v zasedací místnosti našli starou židli, která Vás zaujala, a chcete ji restaurovat, jste na správném místě. V tomto článku se dozvíte, jak obnovit starou čalouněnou židli krok za krokem.

Přečtěte si vše »
Jak opravit zásuvky v komodě?
Jak opravit zásuvky v komodě?

Chtěli si do komody uložit další krabici s dokumenty? Nebo se do zásuvky, kterou jste vytáhli, dostalo dítě a dno zásuvky se zlomilo nebo ohnulo? Pokud jste při vytahování zásuvky poškodili pojezdy, nevyhazujte zásuvky! Jsme si jisti, že se s tím dá něco dělat. Především se to stává! Nábytek používáme každý den, takže není těžké mít závady, tím spíše, pokud máte zvědavé děti. Existuje mnoho způsobů, jak opravit zásuvky v komodě, zároveň pokud jde o zesílení dna zásuvky, stejně jako odpověď na otázku, jak opravit pojezdy zásuvek? Zveme Vás ke čtení.

Přečtěte si vše »
Jak odstranit zatuchlý zápach ze skříně?
Jak odstranit zatuchlý zápach ze skříně?

Otevřete skříň a je z ní cítit nepříjemná vlhkost a zatuchlina. Je to vlhká košile, která nebyla vysušena do konce, nebo oblečení z druhé ruky, které nebylo vypráno včas a bylo uloženo v sáčku. Bohužel i jeden vlhký předmět vložený do skříně může mít za následek šíření dusivého, nepříjemného zápachu. Jak to lze napravit? Jak odstranit zatuchlý zápach ze skříně a co dělat, když si všimneme vlhkost ve skříni?

Přečtěte si vše »
Jak ochránit zeď proti odírání židlí?
Jak ochránit zeď proti odírání židlí?

Díry ve zdi, poškrábaný povrch, odřená barva, skvrny – znáte to? Mnozí z nás byli jistě nemile překvapeni, jakou škodu mohou židle napáchat. Nenápadné uspořádání jídelny nebo obývacího pokoje se stolem může přinést spoustu starostí. Jednoduché umístění stolu a židlí ke stěně – ano, získáte spoustu místa uprostřed místnosti, ale zároveň časté odsouvání židlí může vést k odřeninám a oprýskanému nátěru. Zajímá Vás, jak zabránit poškození? Jak dobře ochránit zeď proti odíráni židli a co jsou nástěnné nárazníky? To se dozvíte v níže uvedeném článku.

Přečtěte si vše »
Jaké barvy se hodí ke dřevu?
Jaké barvy se hodí ke dřevu?

Spousta lidí se rozhoduje zařídit místnosti ve svém domě nebo bytě pomocí dřevěného nábytku. Jak tedy sladit barvu stěn a doplňků se dřevem? Následující text Vám pomůže odpovědět na otázku: jaké barvy se hodí ke dřevu? Zveme Vás ke čtení!

Přečtěte si vše »
Jak vyčistit zažloutlý bílý nábytek?
Jak vyčistit zažloutlý bílý nábytek?

Vlastníte bílý nábytek? Jistě víte, že vypadají mimořádně esteticky a jsou velmi univerzální. Bílý nábytek však může časem zežloutnout. Přečtením tohoto příspěvku zjistíte, proč bílý nábytek žloutne a jak vyčistit zažloutlý bílý nábytek. Dozvíte se také, jak zabránit žloutnutí nábytku. Užijte si čtení!

Přečtěte si vše »
Nástěnná lampa nad postelí – v jaké výšce?
Nástěnná lampa nad postelí – v jaké výšce?

Zařizujete svůj byt, věnujete dostatečnou pozornost podlahám, barvám stěn nebo nábytku? Nezapomeňte, že to není vše, co je zodpovědné za celkový účinek uspořádání. Tečka nad písmenem "i" je osvětlení, které vytváří správnou náladu. Jasné se bude dobře vyjímat v domácí kanceláři, kuchyni a jídelně, o něco tlumenější v koupelně a ložnici. A právě posledně jmenovaným interiérem bychom se dnes chtěli zabývat. Pokud už nějakou dobu přemýšlíte, jaké osvětlení nad postelí v ložnici zvolit, přicházíme s návodem nástěnná lampa nad postelí – v jaké výšce je zavěsit a jsou tyto noční lampy dobrý nápad?

Přečtěte si vše »
Jak prát potah matrace? Je možné bezpečně prát matraci?
Jak prát potah matrace? Je možné bezpečně prát matraci?

Všichni víme, jak důležitý je pro člověka spánek, zejména pro toho, který dospívá. Málokdo si však zcela uvědomuje nebezpečí, které číhá ani ne tak pod postelí, ale uvnitř ní. V matraci se hromadí různé bakterie, virusy a plísně. Spací plocha je také místem výskytu různých pavoukovců a dalších parazitů, kteří se hromadí hlavně na jejím povrchu a těsně pod ním. Proto je důležité matraci v posteli pravidelně vysávat a prát potah matrace. Zabráníte tak množení bakterií a Vy i Vaše dítě budete mít zajištěné bezpečí v průběhu noci. Určitě si kladete sobě otázku, jak prát potah matrace a jaký je rozdíl mezi udržováním čistoty u různých typech matrací. Rozptýlíme Vaše pochybnosti, jak vyprat pěnovou matraci, a jak vyprat pružinovou matraci.

Přečtěte si vše »
Jak prát péřové polštáře? Zkontrolujte, čemu se vyhnout.
Jak prát péřové polštáře? Zkontrolujte, čemu se vyhnout.

Přestože mnozí z nás nahradili péřové polštáře antialergickými výplněmi, jako jsou polyesterová zrna nebo termoplastická pěna, stále existuje mnoho lidí, kteří oceňují přírodní výplně z husího nebo kachního peří, prachového peří nebo alpakových vláken. Pokud patříte mezi ně, možná Vás bude zajímat, jak vyčistit polštář. Lze vyprat péřový polštář? Na jakou teplotu prát peří a je to bezpečné? Pokusíme se Vám odpovědět na všechny Vaše otázky, abychom Vám usnadnili udržování čistoty ve Vaší ložnici.

Přečtěte si vše »
S KTERÝMI BARVAMI JE HODNOTNÉ KOMBINOVAT NÁBYTEK Z DUBU ?
S kterými barvami je hodnotné kombinovat nábytek z dubu?

Nábytek z dubového dřeva je možné kombinovat s velkým počtem barev. V dnešním příspěvku se dozvíte, s jakými barvami se vyplatí kombinovat masivní dubové dřevo a dozvíte se nápady na uspořádání obývacího pokoje, jídelny a ložnice v různých (někdy odvážných) barvách.

Přečtěte si vše »
VYSNĚNÁ STUDOVNA - KROK ZA KROKEM
Vysněná studovna - krok za krokem

Plánujete vybavení domácí kanceláře? Pokud ano, jste na správném místě. V dnešním příspěvku jsme se rozhodli vytvořit krátkého průvodce, jak si zařídit domácí kancelář. Pokud Vás tato téma zaujala, určitě si přečtěte příspěvek dokonce! Začínáme tedy!

Přečtěte si vše »
VÝBĚR SKŘÍŇKY DO DĚTSKÉHO POKOJE
VÝBĚR SKŘÍŇKY DO DĚTSKÉHO POKOJE

Chceme, aby zůstaly navždy malé, ale čas je neúprosný a rostou z dne na den. Společně s nimi - oblečení, samozřejmě jde nám o naše děti. V dnešním příspěvku upozorníme na to, že nábytek do dětského pokoje může růst spolu s dítětem a není třeba ho často vyměňovat!

Přečtěte si vše »
DĚTSKÝ POKOJ V SKANDINÁVSKÉM STYLU
Dětský pokoj v skandinávském stylu

Skandinávský minimalismus si získal své příznivce nejen v evropských zemích, ale i na celém světě. Jak lze tento styl a jeho předpoklady využít při zařizování dětského pokoje? V příspěvku se pokusíme věnovat pozornost tomu, jaký nábytek zvolit do dětského pokoje. Pokud chcete zjistit, jaký dřevěný nábytek pro dítě zvolit a proč se ho vyplatí dělat – přečtěte si záznam na konec.

Přečtěte si vše »
NÁBYTEK V CELKU A NEBO NÁBYTEK DO SLOŽENÍ?
NÁBYTEK V CELKU A NEBO NÁBYTEK DO SLOŽENÍ?

Rostoucí popularita skandinávských a vintage stylů vyústila do návratu k dřevěnému designu interiéru. Moderní dřevěný nábytek umožňuje kombinovat to nejlepší z klasického stylu s inovativními řešeními. Mnoho společností nabízí na výběr mezi skládacím nábytkem a celým nábytkem dodávaným zákazníkům. Jak zvolit tu správnou formu a na co byste si měli dát pozor při rozhodování o skládatelný nebo nabytku v celku?

Přečtěte si vše »
Masivní dřevo, překližka, nebo dřevotříska - jaký nábytek vybrat?
Masivní dřevo, překližka, nebo dřevotříska - jaký nábytek vybrat?

Při výběru nového nábytku pro dům nebo byt často stojíme před volbou: zda se rozhodneme pro nábytek z masivu nebo nábytek z materiálů na bázi dřeva. Příkladem je nábytek z MDF, který je oblíbenou volbou. Než se však rozhodnete, který typ nábytku si vyberete, přineseme vám několik faktů o obou druzích nábytku.

Přečtěte si vše »
ZRCADLO V JÍDELNĚ. DEKORACE VŽDY AKTUÁLNÍ.
ZRCADLO V JÍDELNĚ. DEKORACE VŽDY AKTUÁLNÍ.

Zrcadlo v jídelně je pro mnohé zbytečným a ne praktickým doplňkem. V dnešním příspěvku chceme zdůraznit, že to tak ne musí být! Budeme se zabývat argumenty proti takovému řešení a navrhneme, jak využít výhody zrcadel v jídelně. Pokud vás zajímá i aspekt interiéru, přečtěte si tento text až do konce! Řekneme vám také, jak zařídit jídelna ve skandinávském stylu a zvolit ten správný nábytek pro jídelnu. Zveme vás do jídelny.

Přečtěte si vše »
KOMODA DO DĚTSKÉHO POKOJE
KOMODA DO DĚTSKÉHO POKOJE

V dětském pokoji zřídka vidíme řád a složení. Ne vždy to však tak musí být! Kvalitní dřevěný nábytek a praktické řešení mohou pomoci při kontrole nepořádku v dětském pokoji. Celkem ergonomickým řešením v dětském pokoji je komoda pro dítě, která bude skvěle fungovat bez ohledu na věk nájemce. Dnes se pokusíme představit výhody dřevěného nábytku pro děti včetně komod.

Přečtěte si vše »
nahoru
Sklep jest w trybie podglądu
Zobrazit plnou verzi stránky
Sklep internetowy Shoper Premium