Drevenákrajina.cz

Jak prát péřové polštáře? Zkontrolujte, čemu se vyhnout.

Jak prát péřové polštáře? Zkontrolujte, čemu se vyhnout.

Jak prát péřové polštáře? Zkontrolujte, čemu se vyhnout.

Přestože mnozí z nás nahradili péřové polštáře antialergickými výplněmi, jako jsou polyesterová zrna nebo termoplastická pěna, stále existuje mnoho lidí, kteří oceňují přírodní výplně z husího nebo kachního peří, prachového peří nebo alpakových vláken. Pokud patříte mezi ně, možná Vás bude zajímat, jak vyčistit polštář. Lze vyprat péřový polštář? Na jakou teplotu prát peří a je to bezpečné? Pokusíme se Vám odpovědět na všechny Vaše otázky, abychom Vám usnadnili udržování čistoty ve Vaší ložnici.

Lze vyprat péřový polštář?

Ano! Udržování pořádku v ložnici eliminuje hromadění bakterií a roztočů, zvyšuje pohodlí při spánku a čerstvé ložní prádlo podporuje klidný spánek. To by pro Vás mělo být prioritou, zejména pokud se jedná o dětský pokoj Vašeho dítěte a jde o postel pro teenagera. Jak prát polštář? Výhrada se týká použití pračky, kde máme tendenci buben přetěžovat. Pokud chcete polštář vyprat v pračce, omezte se na jeden polštář a nejlépe do něj vhoďte tenisový míček, který pomůže "rozbít" shluky peří, které se tvoří. Proč? Praním většího množství lůžkovin v pračce mohou tyto ztratit všechny své vlastnosti a z peří se stanou tvrdé, kompaktní a ploché polštáře vhodné pouze k vyhození. Pokud nejsou polštáře řádně vyprány a vysušeny, mohou začít nepříjemně zapáchat nebo dokonce zplesnivět. Takže jak prát péřové polštáře, abyste je nezničili?

Nejprve polštáře pečlivě zkontrolujte a ujistěte se, že z nich netrčí peří nebo že v nich nejsou díry, kterými by peří mohlo unikat. Předejdete tak poškození polštáře i samotné pračky, která se může zanášet peřím, to by způsobilo že Váš spotřebič bude vhodný do výměny. Naplánujte praní na slunečný a suchý den, aby polštáře po vynesení na čerstvý vzduch rychleji uschly, vnitřek nebude vlhký a výplň si tak zachová svou pružnost. Nezapomeňte je čas od času obrátit a trochu protřepat, aby zůstaly nadýchané. Pozorně si přečtěte štítek a vyvoďte z toho závěr. Doporučení výrobce by však mělo být vodítkem, jak prát péřové polštáře a jejich sušení. Při každém praní se ujistěte o teplotách doporučených výrobcem.

 

 

Na jakou teplotu prát peří?

Důležitou roli v procesu čištění hraje také správná teplota praní. Tento nejdůležitější faktor ovlivňuje, jak budou polštáře po vyprání nakonec vypadat. Kromě otázky, zda lze vyprat péřový polštář, je potřeba si rovněž odpovědět na otázku na jakou teplotu prát peří? Spěcháme s odpovědí. Pokud je Vaše pračka obohacena o speciální program pro péřové lůžkoviny, ušetří Vám to spoustu zbytečného stresu. Nastavte si na pračce speciální program a počkejte na jeho dokončení. Jiná situace nastane, pokud máte jen několik programů. Zde se řiďte zásadou "méně je více" a nastavte teplotu na maximálně 30-40 °C. Kromě toho doporučujeme snížit úroveň odstřeďování na maximálně 800 otáček za minutu.

Doufáme, že příspěvek věnovaný ložnímu prádlu, jak prát péřové polštáře a při jaké teplotě prát peří Vám usnadní udržování pořádku v ložnici. Pokud se chystáte renovovat ložnici, přicházíme se sérií příspěvků věnovaných tomuto interiéru.

nahoru
Sklep jest w trybie podglądu
Zobrazit plnou verzi stránky
Sklep internetowy Shoper Premium