Drevenákrajina.cz

Jaké barvy se hodí ke dřevu?

Jaké barvy se hodí ke dřevu?

Spousta lidí se rozhoduje zařídit místnosti ve svém domě nebo bytě pomocí dřevěného nábytku. Jak tedy sladit barvu stěn a doplňků se dřevem? Následující text Vám pomůže odpovědět na otázku: jaké barvy se hodí ke dřevu? Zveme Vás ke čtení!

Jaké barvy se hodí ke dřevu?

Není snadné jednoznačně rozhodnout se jaká barva se hodí ke dřevěnému nábytku a jaká ne. Hodně záleží na preferencích majitele, ale také na typu a barvě nábytku, stejně jako na stylu, podle kterého je interiér zařízen. Za zdůraznění stojí především skutečnost, že dřevěný nábytek je velmi univerzální, díky čemuž se dá použít k zařízení prakticky jakéhokoli interiéru – klasického i moderního. Jeho nadčasovost a univerzálnost znamená, že existuje jen velmi málo barev, které by rozhodně neladily s dřevěným nábytkem. Příkladem je například černá barva. Ale jaké přesně barvy se hodí ke dřevu? Níže se dozvíte, které barvy stěn ladící se dřevem jsou nejčastěji vybrané.

Barvy stěn ladící se dřevem?

Barvy stěn ladící se dřevem jsou to především světlé odstíny (bílá, béžová), ale přírodní dřevo vypadá stejně krásně i v kombinaci s šedou, grafitovou, lahvově zelenou nebo námořnickou modří. Pokud se rozhodneme pro tmavé stěny v místnosti s dřevěným nábytkem, měli bychom pamatovat na to, že tmavou stěnu je třeba ozdobit světlými doplňky (např. fotografiemi, plakáty). Není nejdůležitější, jaké barvy se hodí ke dřevu ale především to, jak se vzájemně kombinují. Jde o vědomé a vkusné uspořádání. Například tmavý nábytek komody do obýváku by měly být umístěny na světlých stěnách. Na druhou stranu nábytek ze světlého dřeva nevypadá vždy skvěle v kombinaci s výraznými barvami. V takovém případě je dobré kontrastovat se světlými nástěnnými doplňky.

 

 

Jaká barva se hodí k dřevěnému nábytku? Všechno záleží na druhu dřeva!

Abychom si přesně odpověděli na otázku, jaká barva se hodí ke dřevu, musíme vzít v úvahu, že různé druhy dřeva se liší odstínem. Nábytek ze světlého dřeva se nejlépe hodí do stejně světlých místností – nejenže upoutá pozornost, ale také spolu se stěnami vytvoří iluzi, že je místnost větší. Pokoje zařízené v klasickém stylu jsou nejčastěji vybaveny světlým nábytkem a nejčastějšími barvami stěn jsou bílá, béžová a šedá.

Dřevěný nábytek z borovicového dřeva má obvykle medově zlatou barvu. Takový nábytek vypadá skvěle jak ve společnosti bílé, tak i výraznějších odstínů. Patří mezi ně zelená, modrá, ale také odstíny vřesové, levandulové nebo dokonce námořnické modři! Nebojte se rozhodných kroků, řiďte se intuicí a dlouho nepřemýšlejte o tom jaká barva se hodí k dřevěnému nábytku. Stačí se podívat na různé inspirace hotových aranžmá a jednat! Než začnete, ujistěte se, že máte dobře připravený návrh, na kterém můžete provést případné změny.

Přečtěte si další články na našem blogu:

 

nahoru
Sklep jest w trybie podglądu
Zobrazit plnou verzi stránky
Sklep internetowy Shoper Premium