Drevenákrajina.cz

Jak ochránit zeď proti odírání židlí?

Jak ochránit zeď proti odírání židlí?

Jak ochránit zeď proti odírání židlí?

Díry ve zdi, poškrábaný povrch, odřená barva, skvrny – znáte to? Mnozí z nás byli jistě nemile překvapeni, jakou škodu mohou židle napáchat. Nenápadné uspořádání jídelny nebo obývacího pokoje se stolem může přinést spoustu starostí. Jednoduché umístění stolu a židlí ke stěně – ano, získáte spoustu místa uprostřed místnosti, ale zároveň časté odsouvání židlí může vést k odřeninám a oprýskanému nátěru. Zajímá Vás, jak zabránit poškození? Jak dobře ochránit zeď proti odíráni židli a co jsou nástěnné nárazníky? To se dozvíte v níže uvedeném článku.

Ochrana zdí před odíráním od židle – co použít?

Není třeba ihned přistupovat k drastickým opatřením. Při plánování renovace se samozřejmě vyplatí zvážit umístění stolu a židlí a zvolit například obklady nebo vinylové tapety namísto tradiční malby. Přestože se obložení zdá být přežitkem minulosti, mnoho lidí se ho nevzdává právě z praktických důvodů. Dnes je připomínají velké dřevěné panely, působí moderně – rozhodně stojí za to na jich zvážení. Další možností je barva, na které nejsou vidět škrábance a má jinou povrchovou úpravu, barva, která je odolnější proti poškození. Skvěle se hodí také k vytváření týdenního jídelníčku, zanechávání hezkých vzkazů a místa pro slovní hříčky. Nakonec se můžete rozhodnout pro stylovou kamennou nebo cihlovou zeď. Či jsou to všechna řešení na ochranu zdí před odíráním od židle? Jistěže ne!

Ale co když je rekonstrukce hotová nebo stůl změnil své místo, například kvůli štědrovečerní večeři a usazení více hostů?

Co jsou to nástěnné nárazníky?

Nový koncept v architektuře? Ale ne! Je to odborný název pro panely, které se instalují na dveře nebo stěny, které známe z často používaných budov – z nemocnic, škol, hotelů. Jich cílem je ochrana zdí před odíráním – skrz židle nebo dveře. Účelem tohoto prvku je také ochrana povrchu před náhodnými nárazy, poškrábáním nebo znečištěním a také maskování poškozených částí stěny.

Nástěnné nárazníky jsou profesionálním a účinným nástrojem pro zajištění stěny, aniž by narušovaly design interiéru. A co víc! Ačkoli některé z nich jsou nenápadné, pro milovníky designu jsou zde také nástěnné nárazníky pro nejmodernější řešení. Tyto drobné předměty jsou vyrobeny ze špičkových a velmi odolných materiálů, které vydrží mnoho let, jako je například akryl. Na trhu najdete nárazníky z nerezové oceli, které jsou navíc odolné vůči čištění chemikáliemi – toto řešení může ladit s interiérem podkroví.

 

 

Když už víte, jak ochránit stěnu před poškozením od židle, můžete se začít poohlížet po dokonalých židlích. Proč je nenajít v naší nabídce? Připravili jsme pro Vás židle do jídelny, Provensálské, skandinávské, dřevěné, s měkkým látkovým sedákem – cokoli co se Vám líbí. Kromě toho se vyplatí zvolit správný model stolu.

Ochrana stěny před židlí – shrnutí

Už víme, co jsou to nástěnné nárazníky a jakou roli hrají, nyní si shrneme a odpovíme na otázku položenou v názvu článku „Jak ochránit zeď proti odírání židlí?”. Můžete si vybrat panely, obklady, specializované nátěry odolné proti poškození nebo vsadit na praktické nárazníky.

Při zařizování domácnosti se nelze vyhnout chybám. Doufáme tedy, že se díky našemu průvodci vyhnete právě tomu, který se může na Vašich zdech doslova podepsat. Pro jaké řešení se nakonec rozhodnete? Zatím Vám přejeme hodně radosti při vytváření praktického a působivého uspořádání jídelny nebo obývacího pokoje.

Přečtěte si další články na našem blogu:

 

nahoru
Sklep jest w trybie podglądu
Zobrazit plnou verzi stránky
Sklep internetowy Shoper Premium