Drevenákrajina.cz

Jak prát potah matrace? Je možné bezpečně prát matraci?

Jak prát potah matrace? Je možné bezpečně prát matraci?

Jak prát potah matrace? Je možné bezpečně prát matraci?

Všichni víme, jak důležitý je pro člověka spánek, zejména pro toho, který dospívá. Málokdo si však zcela uvědomuje nebezpečí, které číhá ani ne tak pod postelí, ale uvnitř ní. V matraci se hromadí různé bakterie, virusy a plísně. Spací plocha je také místem výskytu různých pavoukovců a dalších parazitů, kteří se hromadí hlavně na jejím povrchu a těsně pod ním. Proto je důležité matraci v posteli pravidelně vysávat a prát potah matrace. Zabráníte tak množení bakterií a Vy i Vaše dítě budete mít zajištěné bezpečí v průběhu noci. Určitě si kladete sobě otázku, jak prát potah matrace a jaký je rozdíl mezi udržováním čistoty u různých typech matrací. Rozptýlíme Vaše pochybnosti, jak vyprat pěnovou matraci, a jak vyprat pružinovou matraci.

Jak vyprat pěnovou matraci?

Při nákupu postele a matrace se vyplatí zakoupit si potah na matraci. Proč? Tento nenápadný a zdánlivě zbytečný doplněk chrání matraci před vniknutím nečistot, a protože je odnímatelný, můžete ho prát v pračce. Mnoho moderních matrací má již naštěstí integrovaný potah s různými vlastnostmi. Doporučujeme si zvolit hypoalergenní variantu, která pomůže s antibakteriální ochranou. Při nákupu potahu si zkontrolujte, zda jej lze prát na 60 stupňů, protože tato teplota efektivně pomáhá zbavit se bakterií a roztočů. Jednou z otázek, které je potřebné si zadat je jak často a – jak prát potah matrace, aby by to bylo bezpečné? Pokud jste náchylní k alergiím, doporučujeme prát potah jednou za 2-3 měsíce. Pokud ne, stačí pravidelné praní jednou za šest měsíců. Nezapomeňte že nelze do praní přidávat změkčovadla, která by mohla poškodit vlastnosti potahu. Co dělat, když je na potahu skvrna, kterou se Vám nepodařilo odstranit? Vyzkoušejte směs jedlé sody a vody v poměru 2:1 - vytvořte hustou pastu a naneste ji na skvrnu. Po 15-20 minutách ji odstraňte vlhkým hadříkem. Zbytky sody můžete odstranit vysavačem.

Máte matraci bez snímatelného potahu? Zjistěte více, jak vyprat pěnovou matraci. Chcete vědět, jak vyčistit matraci bez použití vody? Potřebujete velké balení jedlé sody. Rovnoměrně posypte povrch matrace a nechte ho působit několik hodin. Po nejméně 4 hodinách se zbavte jedlé sody použitím vysavače. Zajímá Vás, jak odstranit mokrou skvrnu? Jednejte rychle! Na skvrnu na matraci položte velký savý ručník. Poté skvrnu jemně osušte. Místo nervózního tření skvrnu raději poklepávejte po matraci. Skvrna pak nepronikne přes povrch matrace. Pro úplné vysušení matrace můžete použít kuchyňské utěrky. Jakmile je matrace suchá a čistá, můžete ji vložit do bílá dřevěná postel 90 cm.

 

 

Jak vyprat pružinovou matraci?

Stejně jako u pěnové matrace je třeba pružinovou matraci pravidelně čistit, než skvrny proniknou hluboko do pružinové matrace a nebudou již odstranitelné. Pokud chcete vědět, jak vyprat pružinovou matraci, připravili jsme pro Vás 5 kroků, do udržení čistoty.

Krok 1. Připravte si hadřík z mikrovlákna a rozprašovač se studenou vodou.

Krok 2: Postříkejte skvrnu vodou a poté ji pomocí hadříku rozetřete zvenčí směrem dovnitř. Tím zabráníte dalšímu zvětšování skvrny.

Krok 3. Zopakujte zvlhčení skvrny pomocí rozprašovače a jemně ji osušte – netřete skvrnu, jen ji místo po místě přitlačte na skvrnu hadříkem.

Krok 4. Na takto připravenou matraci a navlhčenou skvrnu naneste pastu s:

  • sůl a voda, vynikající na skvrny od krve,
  • jedlá soda, která odstraňuje nepříjemné zápachy, je ideální pro odstranění moče,
  • ocet a voda (v poměru 1:4) nebo prostředek na mytí nádobí.

Krok 5: Po úplném odstranění skvrny matraci vyvětrejte nebo ji můžete vystavit k vysušení na sluníčku.

Pevně věříme, že se nám podařilo odpovědět na otázku, jak prát potah matrace a jak ho udržovat v čistotě. Pokud si plánujete koupit dřevěnou postel, určitě se musíte připravit na její správnou péči.

nahoru
Sklep jest w trybie podglądu
Zobrazit plnou verzi stránky
Sklep internetowy Shoper Premium