Drevenákrajina.cz

Jak odstranit zatuchlý zápach ze skříně?

Jak odstranit zatuchlý zápach ze skříně?

Jak odstranit zatuchlý zápach ze skříně?

Otevřete skříň a je z ní cítit nepříjemná vlhkost a zatuchlina. Je to vlhká košile, která nebyla vysušena do konce, nebo oblečení z druhé ruky, které nebylo vypráno včas a bylo uloženo v sáčku. Bohužel i jeden vlhký předmět vložený do skříně může mít za následek šíření dusivého, nepříjemného zápachu. Jak to lze napravit? Jak odstranit zatuchlý zápach ze skříně a co dělat, když si všimneme vlhkost ve skříni?

Odkud se ve skříni bere vlhkost? Odkud pochází nepříjemný zápach v oblečení?

Zatuchlý zápach a zatuchlina jako taková je důsledkem hromadění vlhkosti na jednom místě. V takovém prostředí se daří bakteriím, plísním a houbám, které je třeba co nejdříve odstranit. Jak? Zde je několik způsobů. Nejdříve bude nutné vyprat oblečení, bohužel všechno, protože zatuchlý zápach se rozšířil po celé skříni. Výborným neutralizátorem tohoto zápachu je ocet. Můžete ho smíchat s vodou a před praním oblečení namočit, nebo můžete oblečení postříkat směsí vody a octa a vyvěsit ho na balkon. Bojíte se, že Vaše oblečení bude nyní cítit octem? Nemusíte! Po usušení se zápach octa rozptýlí a oblečení zůstane čisté a svěží.

Co lze nastříkat na oblečení, abyste se zbavili nepříjemného zápachu? Alkohol. Vodku nebo lihovinu můžete nalít do lahve s rozprašovačem a oděv jím bohatě postříkat. Pro jistotu doporučujeme košili nejen vyvětrat, ale také vyprat. Do pracího prostředku můžete také přidat borovicový olej, který dodá svěží vůni a neutralizuje tu nežádoucí. Do praní můžete nasypat jedlou sodu, která je proslulá svou schopností vyčistit nejen skvrny na oblečení, ale i jakékoli jiné skvrny na koberci nebo pohovce a na umyvadlech. Jak ji používáte? Smíchejte ji s pracím práškem a nasypejte do pračky, vytvořte roztok a namočte do něj oblečení na několik hodin. Jedlou sodu můžete také hojně nasypat na oblečení, které nepříjemně zapáchá, a zabalit je do sáčku. Po několika dnech můžete oblečení vyklepat a nejlépe ještě vyprat. Protože jedlá soda mění reakci látky, měla by si poradit i se skvrnou od plísně.

Další způsob na to, jak odstranit zápach vlhkosti ze skříně je žehlit oblečení za použití vysoké teploty a páry, které pomohou neutralizovat zápach a také zničit nahromaděné bakterie. Na opačném konci spektra je zmrazení oblečení. Můžete je dát na několik dní do mrazáku a zmrazit tak přetrvávající bakterie. Kromě domácích prostředků, jak odstranit zápach vlhkosti ze skříně, jsou rovněž v drogeriích a obchodech k dispozici také chemické prostředky na odstranění plísní. V krajním případě může být řešením odnést oblečení do čistírny.

 

 

Jak odstranit zápach vlhkosti ze skříně?

Známe odpověď již na otázku, jak odstranit zatuchlý zápach ze skříně co se týče oblečení. Ale co když po odstranění vlhkých kusů oblečení a jejich vyprání zůstane ve skříni nepříjemný zápach? Jak odstranit vlhkost ze skříně?

Nejdříve zkontrolujte, zda Vaše dřevěná skříně s policemi nemá žádné známky vlhkosti - např. v rozích skříně nebo na zadní straně skříně. Mohlo se stát, že nevysušené oblečení leželo v přímém kontaktu s povrchem nábytku a plíseň se vytvořila nejen na košili, ale i na desce. Vyjměte všechny předměty ze skříně a důkladně umyjte povrch uvnitř i zvenku skříně roztokem vody a octa. Po vyschnutí je dobré interiér postříkat levandulovým olejem, hřebíčkem nebo rozsypat kávová zrna, aby se pohltil zápach.

Doufáme, že jste v příspěvku našli cenné tipy a odpovědi na titulní otázku „jak odstranit zatuchlý zápach ze skříně?”. Připravili jsme pro Vás několik osvědčených přírodních a nejlepších způsobů, které Vám pomohou bojovat s vlhkostí ve Vašem šatníku. Na našem blogu najdete spoustu tipů pro interiér, které můžete realizovat již dnes nebo během rekonstrukce. Doporučujeme Vám, abyste si přečetli „Jak prát péřové polštáře? Zkontrolujte, čemu se vyhnout?”, „Jaký nábytek do malé jídelny?”, „Je dřevěný nábytek z masivu nejlepší?” i „Dětský pokoj v skandinávském stylu”.

Přečtěte si další články na našem blogu:

nahoru
Sklep jest w trybie podglądu
Zobrazit plnou verzi stránky
Sklep internetowy Shoper Premium