Drevenákrajina.cz

S kterými barvami je hodnotné kombinovat nábytek z dubu?

S KTERÝMI BARVAMI JE HODNOTNÉ KOMBINOVAT NÁBYTEK Z DUBU ?

S kterými barvami je vhodné kombinovat nábytek z dubu?

Nábytek z dubového dřeva je možné kombinovat s velkým počtem barev. V dnešním příspěvku se dozvíte, s jakými barvami se vyplatí kombinovat masivní dubové dřevo a dozvíte se nápady na uspořádání obývacího pokoje, jídelny a ložnice v různých (někdy odvážných) barvách.

Jaké barvy stěn s dubovým nábytkem?

Dubové dřevo dobře harmonizuje s velkým počtem barev – můžou to být intenzivní barvy i ty jemnější. Dubový nábytek vypadá dobře v kombinaci s tmavě hnědými, lahvově zelenými a kaštanovými barvami. Na druhé straně se skvěle hodí ke světle béžové a pastelovým barvám. Volba barvy by samozřejmě měla záviset na preferencích a konečného stylu interiéru. Výraznější barvy nejčastěji představují moderní styly, zatímco světlejší barvy – klasické styly.

Proč právě dubový nábytek?

Pokud mluvíme o výhodách masivního dubového dřeva, stojí za zmínku vzpomenout tvrdost a trvanlivost tohoto materiálu. Dubový nábytek se vyznačuje trvanlivostí a odolností proti mechanickému poškození. Stejně jako každý dřevěný nábytek, i jeho vzhled se časem stává ještě ušlechtilejším. V dnešním příspěvku jsme připravili tři inspirace pro uspořádání nábytku z dubového dřeva v kombinaci s různými barvami stěn.

Zelený obývací pokoj s dubovým nábytkem

Tmavě zelené stěny dokonale ladí se zlatým odstínem dubového nábytku. Pro některé lidi se může zelená barva láhve jevit jako příliš tmavá barva, ale klíčem je umírněnost! Jedna stěna natřená tmavě zelenou barvou stačí na to, aby dodala interiéru nový vzhled v bohémském stylu. Právě na tuto stěnu je možné zavěsit ozdobné kulaté zrcadlo v proutěném rámu, jakož i plakáty či fotografie. V obývacím pokoji by měl být i nábytek s úložným prostorem. Dubová komoda při zelené zdi bude ladit s okolím. Vyberte zbývající dubový nábytek pro obývací pokoj tak, aby tvořil souvislý celek. Nejlepší je pořídit si celou sadu dubového nábytku od jednoho, dříve osvědčeného výrobce.

Jídelna s grafitovou stěnou

I když se to může zdát dost odvážné, jídelna s grafitovou stěnou a dubovým nábytkem je skutečně jedinečnou kombinací. Může to být mimo jiné ve stylu Hampton – zvláště, pokud se Vaše jídelna nachází v místnosti s terasou nebo balkonem. Klíčem zde bude hodně světla. Grafitová stěna by měla být kolmá na zdroj světla. Vedle barevné stěny je možné umístit dubový stůl s doplňky v grafitové barvě. Na stěně se mohou objevit dřevěné rámy v dubovém provedení, dokonce i bílé doplňky. Samozřejmě nejdůležitějším prvkem je zde dubový stůl, ale nezapomeňte zvolit odpovídající dubové židle.

Ložnice v béžové barvě

Na trhu najdete i dubový ložnicový nábytek. Protože ložnice je místem, jehož hlavním účelem je relaxace, stojí za to se ujistit, že barvy stěn v této místnosti přispívají k relaxaci. Proto navrhujeme světlé odstíny béžové nebo barvu podobnou kávě s mlékem. Takové odstíny jsou v dokonalém souladu s nábytkem z dubového dřeva. V tomto odstínu by měla být natřena stěna, na kterou kolmo stojí dubové lůžko. Zavěste na ni minimalistickou grafiku v dřevěných rámech. Nad postelí může být také dubová police s květinami, které nevyžadují časté zalévání.

Přečtěte si další články na našem blogu:

nahoru
Sklep jest w trybie podglądu
Zobrazit plnou verzi stránky
Sklep internetowy Shoper Premium