Drevenákrajina.cz

Masivní dřevo, překližka, nebo dřevotříska - jaký nábytek vybrat?

Masivní dřevo, překližka, nebo dřevotříska - jaký nábytek vybrat?

Masivní dřevo, překližka, nebo dřevotříska - jaký nábytek vybrat?

Při výběru nového nábytku pro dům nebo byt často stojíme před volbou: zda se rozhodneme pro nábytek z masivu nebo nábytek z materiálů na bázi dřeva. Příkladem je nábytek z MDF, který je oblíbenou volbou. Než se však rozhodnete, který typ nábytku si vyberete, přineseme vám několik faktů o obou druzích nábytku.

Dřevěný nábytek - výhody

Nejdříve si řekneme něco o dřevěném nábytku, jehož největší výhodou je skutečnost, že je odolný vůči mechanickému poškození. Nábytek z masivu je navíc nadčasový a univerzální. To, což výrazně ovlivňuje jejich přínos, je skutečnost, že se dají použít prakticky v jakémkoliv stylu. Klasický skandinávský, provensálsku nebo dokonce moderní loftový interiér je založen na dřevěném nábytku. Navíc díky jednoduchému zpracování a renovaci dřevěného nábytku získáte nábytek, který u vás doma může zůstat mnoho let!

Při rozhodování o dřevěném nábytku byste však měli brát v úvahu skutečnost, že nábytek by neměl být umístěn v blízkosti topných zařízení, a také na místě s nadměrnou vlhkostí. Stejně důležité je pamatovat na pravidelnou péči o dřevěný nábytek, která má obrovský vliv na následný vzhled celého interiéru. Velkou výhodou je skutečnost, že dřevěný nábytek vypadá ještě vznešenější, i když stárne.

Nábytek z desek - výhody

Než diskutujeme o nábytku MDF, podívejme se blíže na to, co je deska MDF. Zkratka MDF v jazyce znamená dřevovláknitá deska střední hustoty a je to dřevovláknitá deska střední hustoty. Je to základní materiál, ze kterého se nábytek vyrábí v globálním měřítku od 80. let. Jaké jsou výhody tohoto materiálu? Zaprvé, s deskou MDF se rychle a snadno pracuje, stejně jako se snadno dokončuje. Nábytek z MDF je také mnohem levnější. Problém tohoto typu nábytku však je, že je poměrně křehký. Stačí nábytek mírně poškrábat a po určitém čase se toto místo začne vydouvat. Takový nábytek má malou odolnost proti poškození a je nepravděpodobné, že ve vašem domově zůstane roky. Shrnutí - nábytek MDF je správnou volbou, pokud si chcete dočasně zařídit nějaký interiér, bude se skvěle hodit do dětského pokoje, kterou plánujete brzy rekonstruovat, nebo do dočasné studentského pokoje.

Co je deska MDF, už víme. Nyní si pojďme odpovědět na otázku, co je OSB nábytek. OSB znamená orientovaná dřevotřísková deska. Jedná se o kompozitní desku, která se nejčastěji používá ve stavebnictví. Nábytek vyrobený z desek OSB je spíše dočasný.

Ideální řešení? - nábytek z borovice

Nevýhodou dřevěného nábytku pro mnohé je jeho cena, zatímco nevýhodou deskového nábytku je nedostatečná kvalita a životnost. Pokud se nemůžete rozhodnout - zvolte si nábytek z borovice. Nábytek z borovicového dřeva je cenově dostupný a má všechny dobré vlastnosti dřevěného nábytku, tedy odolnost a kvalitu. Nábytek z borovice je navíc ekologický, protože nezanechává uhlíkovou stopu v atmosféře. Borovice je druh dřeva, který se běžně vyskytuje v Evropě. Stůl z borovice je velmi oblíbený a plní si sny,  mít doma dřevěný stůl.

 

Přečtěte si další články na našem blogu:

nahoru
Sklep jest w trybie podglądu
Zobrazit plnou verzi stránky
Sklep internetowy Shoper Premium