Drevenákrajina.cz

Jak opravit zásuvky v komodě?

Jak opravit zásuvky v komodě?

Jak opravit zásuvky v komodě?

Chtěli si do komody uložit další krabici s dokumenty? Nebo se do zásuvky, kterou jste vytáhli, dostalo dítě a dno zásuvky se zlomilo nebo ohnulo? Pokud jste při vytahování zásuvky poškodili pojezdy, nevyhazujte zásuvky! Jsme si jisti, že se s tím dá něco dělat. Především se to stává! Nábytek používáme každý den, takže není těžké mít závady, tím spíše, pokud máte zvědavé děti. Existuje mnoho způsobů, jak opravit zásuvky v komodě, zároveň pokud jde o zesílení dna zásuvky, stejně jako odpověď na otázku, jak opravit pojezdy zásuvek? Zveme Vás ke čtení.

Jak opravit pojezdy v komodě?

Stejně jako ve všech ostatních případech diagnostikujte problém před zahájením nápravných opatření. Další postup velmi závisí na příčině potíží. Možná je příčinou poruchy pojezdů špatné mazání nebo úplný nedostatek mazání? Pokřivené pojezdy lze narovnat a do budoucna zpevnit, aby se problém neopakoval. A odpadávající pojezd lze rychle opravit doma. Jak opravit pojezdy zásuvek? Velmi jednoduše! Po vyprázdnění zásuvky a uložení věcí do krabice nebo na polici či pracovní desku můžete zásuvku vytáhnout a prohlédnout si výsuvy. Pokud jste při vytahování slyšeli různé podivné zvuky, problémem je nedostatek maziva. Můžete použít mýdlo a potřít jím pojezd, použít lubrikant, který se skvěle hodí k mazání součástí, nebo speciální mazivo, které najdete v obchodech pro kutily.

Je možné, že se do pojezdu dostaly nečistoty, které je blokují nebo zpomalují. Stačí jen trochu čisticího prostředku a otřít pojezd mokrým hadříkem. Díky tomu budou pojezdy čisté a přehledné a zásuvka se po nich bude pohybovat hladce, snadno a tiše. Pokud se zásuvka při vytahování zasekávala, je možné, že příčinou byly vyčnívající, nedostatečně utažené šrouby, které bránily plynulému pohybu. Připravte si šroubovák a utáhněte všechny šrouby, o které se zásuvka opírá.

Mohlo dojít také k ohnutí pojezdů. V takovém případě je osvědčeným způsobem jejich narovnání. Ohnuté pojezdy znovu vytvarujte tak, že uchopíte kov kleštěmi a ohnete ho do původní polohy. Pokud všechna tato ošetření nebyla úspěšná a vy stále přemýšlíte, jak opravit zásuvky v komodě, Vždy můžete sáhnout po konečném řešení. Výměna pojezdů je často nejrychlejší způsob, ale neměli byste zachránit to, co ještě můžete opravit? Zkuste to! Na výměnu bude vždycky čas.

 

 

Zesílení dna zásuvky

Bohužel s postupem času a ukládáním dalších položek se dno zásuvky propadá. To se stává mnoha majitelům komod a skříní. Po vyprázdnění obsahu zásuvky a jejím vyjmutí přejděte k diagnostice problému. Pokud máte lepidlo na dřevo, vyplňte jím všechny drážky v rámu zásuvky a po chvíli do něj vložte nebo zasuňte (podle typu zásuvky) dno zásuvky a trvale jej zafixujte. Před nasazením zásuvky na pojezdy počkejte, až lepidlo dobře zaschne.

Dalším způsobem, na zesílení dna zásuvky je kromě přilepení umístit na místo výztužné pásky, které zabrání opětovnému propadnutí dna. Za tímto účelem připevněte malé úhelníky na obou stranách lamel, vyměřte polovinu zásuvky a konstrukci přišroubujte. Takto vyztužená zásuvka a celá borovicová komoda se zásuvkami bude dobře sloužit po další desetiletí.

Doufáme, že naše rady nikdy nebudete muset uplatnit v praxi, ale vždy je dobré vědět, jak opravit zásuvky v komodě, abyste mohli rychle obnovit oblíbený kus nábytku. Jednoduchý průvodce opravou pojezdů zásuvek a jejich dna Vás provede celým procesem. A když už jsme u těch návodů, na našem blogu najdete spoustu praktických tipů pro interiérový design. Které? „Je dřevěný nábytek z masivu nejlepší?”, „Která skříňka do chodby?”, „Skříňky pod televizor – výhody”, „Dřevěná postýlka v dětském pokoji” i „Který nábytek bude nejlepší pro bílý interiér?”.

Přečtěte si další články na našem blogu:

nahoru
Sklep jest w trybie podglądu
Zobrazit plnou verzi stránky
Sklep internetowy Shoper Premium