Drevenákrajina.cz

Dětský pokoj v skandinávském stylu

DĚTSKÝ POKOJ V SKANDINÁVSKÉM STYLU

Dětský pokoj v skandinávském stylu

Skandinávský minimalismus si získal své příznivce nejen v evropských zemích, ale i na celém světě. Jak lze tento styl a jeho předpoklady využít při zařizování dětského pokoje? V příspěvku se pokusíme věnovat pozornost tomu, jaký nábytek zvolit do dětského pokoje. Pokud chcete zjistit, jaký dřevěný nábytek pro dítě zvolit a proč se ho vyplatí dělat – přečtěte si záznam na konec.

Co charakterizuje skandinávský styl?

Nábytek ve skandinávském stylu je především dřevěný nábytek, bílý nebo v barvě přírodního dřeva. Jednou z hlavních výhod skandinávského stylu je minimalismus a praktické řešení, která mají do značné míry obrovský vliv na udržování pořádku. Smiřte se s tím, udržovat pořádek v dětském pokoji je téměř nemožné! Pokud nábytek ve skandinávském stylu nezačne působit, praktické a ergonomické řešení si rychle poradí s roztroušenými hračkami a hromadou knih.

Dřevěný nábytek v dětském pokoji

Pokud jde o skandinávský styl, stojí za to hned začít s hlavním prvkem tohoto stylu, tedy s dřevěným nábytkem. Mnoho lidí si myslí, že dřevěný nábytek není vhodný do dětského pokoje hlavně proto, že jeho vysoká cena neodpovídá způsobu, jakým dítě nábytek používá. Věk dítěte je zde samozřejmě dost důležitým faktorem, ale skutečností je, že dítě není schopno zničit dřevěný nábytek, stejně jako starší dítě, které rozumí pravidlům a zaměňuje je. Problém se objevuje kolem 2. - 3. roku života, kdy se dítě začne pohybovat pomocí různých předmětů. Častým problémem jsou kresby na nábytku, odtisky špinavých prstů a rozlité nápoje. Ale hlavně klid, na vše existuje způsob! Stojí za to pokusit se určit speciální místo, kde se dítě bude moci tvořivě rozvíjet, například ve formě tabule nebo rámečku na obrázek, uvnitř kterého bude možné malovat.

Výhody dřevěného nábytku

Dřevěný nábytek nemusí být v dětském pokoji špatným nápadem. Naopak, jejich všestrannost a nadčasovost je pouze přidanou hodnotou, pokud chcete, aby nábytek v dětským pokoji sloužil dlouhá léta. Díky univerzálnímu vzhledu se děti pravděpodobně nebudou nudit. I když interiér místnosti můžete v budoucnu snadno změnit pouze na základě doplňků. V případě poškození je možné dřevěný nábytek do dětského pokoje snadno renovovat nebo vymalovat.

Nábytek ve skandinávském stylu není jen charakteristickým přírodním vzhledem nábytku, ale i vědomým přístupem kupujícího. Stojí za výběr dřevěný nábytek, který bude sloužit roky a už po pár letech používání nebude vyhozen.

Přečtěte si další články na našem blogu:

nahoru
Sklep jest w trybie podglądu
Zobrazit plnou verzi stránky
Sklep internetowy Shoper Premium