Drevenákrajina.cz

Jak vyzdobit předsíň ve skandinávském stylu?

Jak vyzdobit předsíň ve skandinávském stylu?

Jak vyzdobit předsíň ve skandinávském stylu?

Předsíň hraje u nás doma důležitou roli, je prvním místem, které nás vítá po překročení prahu. Právě zde vytváříme první dojem z domácího prostoru, který ovlivňuje názor a pocity našich hostů. Proto má uspořádání chodby velký význam. Pokud chcete vytvořit stylový, funkční a estetický prostor, pak předsíň ve skandinávském stylu bude skvělým řešením. Dozvíte se ještě dnes, jak ji zařídit a jaký vybrat do ní nábytek a doplňky. V následujícím článku najdete inspirace, které Vám umožní zařídit si prostornou chodbu zároveň i úzkou předsíň ve skandinávském stylu.

Předsíň ve skandinávském stylu - kde začít?

Skandinávský styl, známý svou jednoduchostí, minimalismem a funkčností, dokonale zapadá do uspořádání chodby. Tomuto estetickému designu dominují světlé barvy, přírodní materiály a čisté formy, které dohromady vytvářejí útulnou a harmonickou atmosféru předsíně ve skandinávském stylu.

Pokud tedy chcete zařídit skandinávskou předsíň, pak nezapomeňte začít s dobrým plánem. Vytvořený koncept by měl zahrnovat povrchové úpravy interiéru, nábytek, barvy a doplňky, které prostor dokonale doplní a mohou ho i definovat. Nejprve věnujte pozornost rozvržení místnosti a její rozloze.

Malé interiéry, jako je např. úzká předsíň ve skandinávském stylu je dobré předsíň opticky rozšířit a zaměřit se na ni při návrhu. V prostorné předsíni se naopak vyplatí dobře využít celý prostor, což Vám umožní zorganizovat spoustu úložných prostor, které už nebudete muset hledat v obývacím pokoji nebo ložnici.

Skandinávská předsíň by měla být proslulá svou jednoduchostí a minimalismem, které se prolínají s funkčností a útulností. Začněte tedy čistými, jasnými barvami a jednoduchými tvary. Důležité je také používat přírodní materiály, jako je dřevo a kámen, které dodají teplo a útulnost. Nábytek do předsíně ve skandinávském stylu by měl být opticky lehký, aby nepřeplňoval interiér. Nejlepší je vybírat modely z jedné kolekce, která podporuje soudržnost a harmonii.

Barvy předsíně ve skandinávském stylu

Široká nebo úzká předsíň ve skandinávském stylu by měla být v souladu se zbytkem domu, což platí i pro barevné řešení. Těžko si lze představit esteticky příjemný interiér, pokud je chodba barevná a vzorovaná a ostatní místnosti jsou barevně střídmé a na pohled dokonce strohé. Pokud chcete předsíň ve skandinávském stylu vyplatí se jí vyplnit světlými barvami, jako je bílá, šedá, béžová nebo pastelovými odstíny.

Některé barvy mohou odkazovat na přírodu - mluvíme o hnědé, modré a zelené - společným rysem by měla být tlumená a neutrální barva. Tyto barvy vnášejí do interiéru hodně světla a vytvářejí pocit prostornosti a čistoty. Můžete také přidat barevné akcenty v podobě jemných odstínů intenzivnější modré, zelené nebo žluté, které vnesou do interiéru nádech energie a svěžesti.

Jaký nábytek se hodí do skandinávské předsíně?

Předsíň ve skandinávském stylu by měla být doplněna stylovými a funkčními prvky výbavy, na kterých do značné míry závisí komfort každodenního života. Výběr jednotlivých tvarů je třeba dobře promyslet, protože v tomto trendu není prostor pro chyby a ani polovičatost. Zde je zásadní dobrý plán a vše by mělo mít svůj řád a konkrétní místo.

Při výběru nábytku do předsíně ve skandinávském stylu, vyplatí se vsadit na:

  • Botník, který je mimořádně užitečný pro udržení pořádku a zamezení nepořádku v předsíni. Vyberte si jednoduchou a elegantní skříň, vyrobenou ze dřeva nebo kombinovanou s kovovými detaily. Toto řešení dokonale zapadne do atmosféry skandinávského stylu. Mezi nejlepšími návrhy stojí za zmínku model z kolekce Gialo, Marone nebo porušit určité vzorce a použít truhlu se sedadlem ze série Belluno Elegante.
  • Komoda nebo knihovna, které jsou ideální pro uložení věcí navíc, jako jsou rukavice, šály nebo klíče. Mohou volně ležet v zásuvkách nebo být schované v šikovných a praktických krabicích. Při výběru těchto prvků se také vyplatí řídit jednoduchostí, proto bude mimo jiné vynikající volbou knihovna Marone.
  • Věšák na oblečení, který poskytuje ideální místo pro zavěšení svrchních oděvů nebo nákupních tašek či sítí. Může se jednat o stojící nástěnný model - v závislosti na množství dostupného prostoru. Úzkou předsíň ve skandinávském stylu lépe doplnit nástěnným modelem, který nezabírá cenné místo. S takovými interiéry se velmi často setkáváme ve více bytových budovách.
  • Skříň, která by měla být v každé větší předsíni. Skandinávská předsíň bude nejlépe vypadat, když vybraný model skříně sladíte s věšákem nebo komodou. Skříň lze považovat za alternativu šatní skříně a její interiér lze dokonale uspořádat, aby byl zajištěn pořádek a čistota - mimořádně žádoucí záležitosti ve skandinávském stylu.

Jaké doplňky by neměly chybět ve skandinávské předsíni?

Jaká by byla skandinávská předsíň bez doplňků, které ovlivňují vizuální vnímání interiéru a někdy i jeho funkčnost? Do předsíně zařízené v tomto stylu se vyplatí přidat několik jemných a praktických doplňků, mezi kterými si najde místo:

  • Zrcadla, zejména pokud máte před sebou projekt výzdoby úzké předsíně ve skandinávském stylu. Takový prostor je dobré opticky zvětšit, k čemuž nejlépe poslouží zrcadla. Kromě toho Vám umožní podívat se na sebe před odchodem z domu a v případě potřeby opravit účes nebo zhodnotit styling. Skvělým návrhem, který dokonale zapadá do tohoto trendu, je nástěnné zrcadlo z kolekce Gialo v rámu vyrobeného z přírodního dřeva.
  • Koš, který lze použít na pantofle, deštníky nebo nákupní sítě. V ideálním případě by měl být zvolený model vyroben z přírodního materiálu, včetně například proutí nebo ratanu.
  • Měkký látkový koberec, nejlépe tkaný ve světlém odstínu s jemným vzorem, který do interiéru vnese trochu útulnosti.
  • Vhodné osvětlení, které je stejně důležité jako ostatní dekorativní prvky, ne-li důležitější. Zvolené lampy by měly vydávat teplé a oku lahodící světlo. Mohou to být nástěnné a závěsné modely nebo v případě prostorného interiéru podlahové modely. Hlavní osvětlení lze doplnit také lucernami a loučemi v tkaných koších.

Naše tipy byste samozřejmě měli brát jako inspiraci, která vám může pomoci s návrhem interiéru. Někdy lze vzory porušit, abyste si přizpůsobili skandinávskou předsíň a v 100 % přizpůsobit individuálním potřebám. Na našem blogu je mnoho dalších článků, kde můžete najít ještě více inspirace.

Přečtěte si další články na našem blogu:

nahoru
Sklep jest w trybie podglądu
Zobrazit plnou verzi stránky
Sklep internetowy Shoper Premium