Drevenákrajina.cz

Jak si dobře zařídit obývací pokoj?

Jak si dobře zařídit obývací pokoj?

Jak si dobře zařídit obývací pokoj?

V dnešním příspěvku si vezmeme pod drobnohled obývací pokoj a konkrétněji vám poskytneme několik návrhů, jak zařídit obývací pokoj od A do Z, aby byl váš interiér stylový, útulný a funkční. Pokud hledáte inspiraci, zajímavé tipy a rady na toto téma, jste na správném místě. S námi se dozvíte, na co se zaměřit jako první při zařizování obývacího pokoje a co je potřeba si zapamatovat. Jedná se o nejdůležitější místnost v domě, takže byste neměli vynechat jediný detail.

Jak navrhnout obývací pokoj krok za krokem?

jak zařídit obývací pokoj krok za krokem a vytvořit tak svůj vysněný interiér, který se stane skutečnou oázou relaxace a odpočinku? Nejprve začněte s dobrým plánem. Koncept se v tomto případě ukáže jako neocenitelný pomocník a opora, podobně jako vytvoření nákupního seznamu. Ty Vám hodně pomohou dobře naplánovat čas, výdaje a zorganizovat jednotlivé práce. Někdy při zařizování nápady do obývacího pokoje Vás napadnou samy od sebe, ale obvykle se jedná o celkovou vizi, kterou je třeba dále promyslet, analyzovat a rozdělit na tzv. první faktory.

Vynikající řešení ještě před přechodem na zařizování obývacího pokoje je vytvoření makety. K tomu jednoduše použijte kus kartonu a nakreslete na něj obývací pokoj, zobrazením rozměrů ve zmenšeném měřítku. Přesné měření plochy je pro každé uspořádání nezbytné! Následně z jiného kusu kartonu vystřihněte nábytek, který do něj chcete umístit, abyste jej mohli libovolně rozmístit a přeskládat a najít tak uspořádání, které Vám bude při zařizování nejlépe vyhovovat. To Vám ušetří čas a námahu, protože Vám to umožní "na sucho" rozhodnout o správném umístění jednotlivých kusů nábytku. Toto uspořádání je vlastně nejdůležitějším faktorem při zařizování obývacího pokoje, protože tím bude zajištěna nejvyšší možná úroveň funkčnosti místnosti.

V dalším kroku je třeba zvážit, jaký nábytek budete při zařizování obývacího pokoje potřebovat. Někteří lidé mají největší zájem o prostornou sedací soupravu, zatímco pro jiné je důležitá prostorná skříň, protože například nemají šatní skříň. Záleží také hodně na individuálních potřebách a ty mohou být u každého zcela odlišné.

Po výběru vhodného nábytku je třeba rozhodnout o stylu nábytku. Jak zařídit obývací pokoj, abyste vytvořili harmonický interiér? Tak, aby spolu všechny prvky, dekorace, barvy nebo povrchové materiály vzájemně dobře ladily.

Jaký nábytek do obývacího pokoje si vybrat?

Během zařizování obývacího pokoje, a konkrétněji při výběru nábytku, je nezbytné zohlednit Vaše individuální preference, dostupný prostor, oblíbený design a finanční rozpočet. Tímto způsobem vyberete kusy nábytku, které se v každém ohledu osvědčí jako vynikající investice. Mezi nimi stojí za to najít místo pro:

 • Rohovou pohovku nebo gauč, protože je obvykle středem obývacího pokoje. Vyberte si nábytek, který je pohodlný, odpovídá stylu interiéru a má přiměřené rozměry vzhledem k velikosti místnosti.
 • Křeslo, které je ideální pro vytvoření prostoru pro posezení a konverzaci. Mohou ladit se stylem pohovky nebo být zcela kontrastním prvkem.
 • Konferenční stolek, který je obvykle umístěn v centrální části obývacího pokoje. Vyberte si takový, který odpovídá stylu interiéru a bude se dobře hodit k sedací soupravě. Může to být jednoduchý dřevěný stolek, skleněná konferenční lavice nebo jiný model s dalšími prvky, jako jsou police nebo zásuvky, které budou skvělým místem pro ukládání drobností.
 • Knihovnu, která bude užitečná pro ukládání knih, dekorací, fotografií a dalších předmětů. Podle svých preferencí si můžete vybrat otevřené police nebo knihovnu se zásuvkami.
 • Komodu, která se určitě během zařizování obývacího pokoje se ukáže jako nejfunkčnější kus nábytku. Vejde se do něj spousta úložného prostoru, který zároveň udrží váš obývací pokoj uklizený.
 • TV stolek který se bude hodit, pokud máte v obývacím pokoji televizor a další multimediální zařízení, jako je DVD přehrávač, reproduktory nebo herní konzole.

Co udělat, aby byl Váš obývací pokoj útulný?

Jak zařídit obývací pokoj, který se ukáže být útulným interiérem? Volte především teplé barvy stěn, jako jsou béžové, pastelové nebo zemité odstíny. Přidejte měkké textilie, polštáře, plédy a koberce, které vyváží strohost "holé" podlahy. Použijte přírodní materiály - nejlépe dřevo v teplých tónech, které obývací pokoj opticky zateplí. Vytvořte prostor pro relaxaci výběrem sedacích souprav potažených pěkným, příjemným a měkkým čalouněním. Investujte do nastavitelného osvětlení, které Vám umožní regulovat sílu lamp v závislosti na Vašich potřebách nebo náladě. Ve volných chvílích zapalte vonné svíčky. Pomohou vnést do interiéru útulnou atmosféru, která zahalí všechny členy Vaší domácnosti i hosty.

To Vám pomůže vytvořit nádherný rodinný obývací pokoj. Nápady, které jsme popsali, jsou osvědčená řešení. Můžete použít jakýkoli styl designu, který si vyberete.

Čím zaplnit prázdné místo v obývacím pokoji?

Jak zařídit obývací pokoj, abyste se vyhnuli prázdnému místu? Všude, kde se objeví volné místo, ho můžete využít pro:

 • další taburet, který se ukáže jako další místo k sezení,
 • čtecí koutek, který se bude skládat z křesla a stolku,
 • stojací lampa, která stylově doplní interiér,
 • pelíšek pro domácí mazlíčky, pokud žijete se svým mazlíčkem a sdílíte s ním obývací pokoj,
 • květinový záhon, který bude skvělou ozdobou obývacího pokoje,
 • zrcadlo nebo obrázek, pokud je prázdný prostor na zdi.

Jak zařídit malý obývací pokoj?

Jak zařídit obývací pokoj s omezeným prostorem? Zařízení malého obývacího pokoje může být náročné, ale existuje mnoho způsobů, jak co nejlépe využít dostupný prostor. Důležité je zaměřit se na funkčnost a maximálně využít každý metr čtvereční, který máme k dispozici. V malém interiéru se dobře uplatní multifunkční nábytek, například konferenční stolky s dalšími policemi nebo rozkládací pohovky s funkcí spaní. Vybírejte nábytek malých rozměrů a nábytek který je přiměřený prostoru, aby jej zbytečně nepřeplňoval.

Během zařizování obývacího pokoje, určitě zvažte řešení, která pomohou opticky zvětšit dostupný prostor. K tomu použijte světlé barvy stěn, které odrážejí světlo. K vytvoření útulné atmosféry použijte bodové osvětlení, například stolní lampy nebo podlahové modely. Nezapomeňte také najít místo pro zrcadlo, které skvěle opticky zvětší každý interiér. Při výběru dalších dekorací se řiďte zásadou, že "méně je více". Tímto způsobem vytvoříte krásný uklizený prostor, který se bude zdá být prostornější a větší, než ve skutečnosti je.

V malých obývacích pokojích není místo na spoustu drobností, ale ve velkých místnostech je určitě najdete. Takové doplňky se dobře hodí do interiérů v retro stylu.

Přečtěte si další články na našem blogu:

nahoru
Sklep jest w trybie podglądu
Zobrazit plnou verzi stránky
Sklep internetowy Shoper Premium