Drevenákrajina.cz

Co umístit do vitríny v obývacím pokoji?

Co umístit do vitríny v obývacím pokoji?

Co umístit do vitríny v obývacím pokoji?

Vitrína do obývacího pokoje je velmi důležitým prvkem zařízení, protože tento typ nábytku bude plnit dvě funkce - dekorativní a praktickou. První z nich Vám umožní vytvořit z vitríny jakousi vitrínu v obývacím pokoji a druhá usnadní uskladnění různých druhů předmětů, které chceme za každou cenu vystavit. Nechte se dnes inspirovat a zjistěte, co si dát do vitríny v obývacím pokoji.

Jak vitrína vypadá - čím se tento kus nábytku vyznačuje?

Než Vám řekneme, co umístit do vitríny v obývacím pokoji, stojí za to zjistit, co tento kus nábytku charakterizuje a zároveň ho odlišuje od ostatních. Jde většinou o vzhledově lehkou konstrukci, a to především díky skleněnému čelu či více dílům, díky čemuž nezahltí interiér. To umožňuje využít jeho předností nejen v prostorných obývacích pokojích, ale i v malých obytných místnostech.

Tato forma nábytku je také "oddechovým" prvkem od masivních a těžkých skříní, které mohou být součástí konkrétní nástěnné skříně. Umístění vitríny mezi dvě šatní skříně nebo mezi komody dokonale ovlivní vnímání interiéru a výrazně ho zpříjemní.

Další výhodou tohoto typu nábytku je samozřejmě to, čeho se tento článek přímo týká. Co si dát do vitríny v obývacím pokoji? Inu, řešení, která se dají využít při aranžování větších věcí i menších předmětů v tomto kusu nábytku, což zároveň zdůrazňuje další z jejich předností. Je to ideální místo pro skladování. Další hned po skříni, komodě nebo knihovničce. Poslední jmenovaná má mnoho společného s vitrínou, která se od ní liší přídavnými skleněnými konstrukčními prvky, které uzavírají otevřené tělo nábytku.

Za zmínku stojí také to, že všechny uložené drobnosti ve vitríně jsou skvěle chráněny před prachem nebo náhodným poškozením. Při umístění na stůl by jim hrozilo nebezpečí pádu, takže je to vynikající místo pro cenné a drahé věci.

Co umístit ve vitríně?

Jakmile budete vědět, čím se popisovaný nábytek vyznačuje, je čas zjistit, co si dát do vitríny v obývacím pokoji, aby se nábytek stal ozdobou interiéru. Možností je mnoho a skutečně se vyplatí rozhodnout se na základě Vašich individuálních potřeb nebo zájmů, protože předměty uložené ve vitríně mohou mimo jiné souviset právě s Vaším oblíbeným koníčkem.

Co si dát do vitríny v obývacím pokoji? Níže najdete celý seznam věcí:

 • sbírku knih Vašich oblíbených autorů,
 • rodinné fotografie v rámečcích,
 • cestovní suvenýry,
 • soukromé úspěchy v podobě medailí, pohárů a vyznamenání,
 • kytice suchých květin,
 • sbírku sestavených modelů nebo nasbíraných aut či mincí,
 • nádobí, včetně sklenic, ozdobných talířů a váz,
 • různé druhy figurek,
 • svícny a vonné svíčky,
 • stojany na šperky,
 • starožitnosti zděděné po prarodičích,
 • drobnosti ladící s dekorem,
 • sbírku drahých kamenů,
 • vinylové desky,
 • ozdobné podnosy.

Toto je jen několik návrhů, co si dát do vitríny. V tomto směru se opravdu meze nekladou a jediná správná je Vaše představivost. I když jediné, co je třeba mít na paměti, je udržovat tyto věci v pořádku.

Jak uspořádat věci ve vitríně?

Jakmile se dozvíme, co umístit do vitríny v obývacím pokoji, je rovněž užitečné vědět, jak všechny tyto věci uspořádat. Je velmi důležité udržovat zde pořádek, protože navzdory skleněným průčelím a uzamykatelným vitrínám je nahoře vše opravdu vidět. Proto bude jakýkoli nepořádek viditelný na první pohled a je třeba se mu vyhnout. Je také dobré udržovat věci s mírou. Čím více drobností, tím větší chaos, kterému je lepší se vyhnout, protože pak bude těžké mluvit o dekorativní roli vitríny v obývacím pokoji.

Co si dát do vitríny anebo jak uspořádat drobné předměty, tak, aby vždy vypadaly esteticky? Dobrým nápadem je použití různých typů stojanů - ať už na talíře, šperky nebo jiné předměty. Tato forma skladování bude také bezpečnější, protože každý předmět bude mít své vlastní místo. Jinak lze použít pravidlo, podle kterého budou menší nebo nižší předměty umístěny vpředu a vyšší předměty blíže k zadní části, tj. ke stěně. Tímto způsobem bude také mnohem snazší zobrazit i ty nejmenší detaily, protože si předměty nebudou navzájem překážet.

Co si dát do vitríny v obývacím pokoji, nebo jak věci uspořádat, je jedna věc. Důležité je také věnovat zvláštní pozornost maximálnímu zatížení polic, které povoluje výrobce daného nábytku. Překročení tohoto limitu může znamenat velké nebezpečí jak pro uložené předměty, tak pro obyvatele domu, proto je vhodné na to pamatovat.

Jsou vitríny v obývacím pokoji módní?

Vitríny jsou stále stylovým vybavením, i když si mnoho lidí myslí, že tento nábytek již dávno vyšel z módy. Nic nemůže být dále od pravdy. Dříve byly spojovány především s obývacími pokoji babiček, a proto se většina z nás domnívá, že pro ně najde místo pouze v obývacím pokoji zařízeném v tradičním stylu. Se znalostí současných trendů však lze vitrínu úspěšně použít v každém obývacím pokoji.

Co umístit do vitríny v obývacím pokoji zařízeném v glamour stylu?

V obývacím pokoji zařízeném v glamour stylu se vyplatí umístit do vitríny vše, co se v každém světle jiskří, září a třpytí. Koneckonců, tento typ aranžmá je o zdůraznění nádhery, prestiže a luxusu. Skvěle proto bude vypadat lesklé nádobí, zlaté a stříbrné šperky, svícny ze stejných materiálů.

Co umístit do vitríny v klasickém obývacím pokoji

Vše, co vybízí ke vzpomínkám, bude nejlépe prezentováno ve vitríně v klasickém stylu obývacího pokoje. Mohou to být fotografie, rodinné památky nebo drobnosti, které si spojujeme s dětstvím. Nejlepší je prezentovat je mezi dřevěnými prvky, například ve fotorámečkách z přírodního dřeva.

Co vystavit ve vitríně v moderním obývacím pokoji?

V moderním obývacím pokoji jde o minimalismus a jednoduchost, proto bude nejlepší, když ve vitríně bude jen několik věcí, aby byla zachována harmonie a vizuální pořádek na nejvyšší úrovni. Mohou to být ozdoby v neutrálních barvách, které se vyznačují estetikou a elegancí.

Jakou vitrínu si vybrat?

Jakmile již dokonale víte, co umístit do vitríny v obývacím pokoji v závislosti na Vašem osobním preferovaném stylu designu, pak Vás jistě potěší několik návrhů modelů nábytku, ze kterých si můžete vybírat. Některé z nich zahrnují:

Přečtěte si další články na našem blogu:

nahoru
Sklep jest w trybie podglądu
Zobrazit plnou verzi stránky
Sklep internetowy Shoper Premium