Drevenákrajina.cz

JAK PEČOVAT O DŘEVĚNÉ POSTELE?

JAK PEČOVAT O DŘEVĚNÉ POSTELE?

Základní pravidla užívání dřevěné postele

Než přejdeme k tomu, jak se starat o dřevěné postele, stojí za to pamatovat na základní pravidla používání nábytku ze dřeva. Dbejte na optimální teplotu (15-30 stupňů Celsia) a vlhkost (45-70%) v místnosti - ve většině domů a bytů by neměl být problém se zachováním těchto parametrů. Kromě toho nezapomeňte, že:

 

 - Dřevěný nábytek odkládáme mimo zdrojů tepla, jako jsou radiátory nebo krby, aby nedošlo k poškození,

- místnost, kde se nachází postel, je často větraná,

- v případě podlahového topení jsou dřevěné postele umístěny na plstěných podložkách,

- nábytek je chráněn před přístupem k vodě a pokud dojde ke kontaktu, vodu co nejdříve odstraníme.

 

Toto jsou základní pravidla užívání dřevěné postele pravidla péče o dřevěný nábytek.

 

Jak pečovat o dřevěné postele?

Správná péče o dřevěnou postel vyžaduje pravidelnost - nečistoty a prach nahromaděný po delší dobu se odstraňují obtížnější. Dřevěný nábytek se vyznačuje nadprůměrnou životností, ale nedělá ho nezničitelným. Klíčem k úspěchu je zručné čištění dřevěné postele a pravidelná údržba, která poskytuje další ochranu před nevyhnutelným časem. Jak pečovat o dřevo?

 - Jednou za pár dní postel otřete čistou, mírně vlhkým hadříkem z měkkého materiálu, která nepoškrábe povrch - doporučujeme utěrky z mikrovlákna nebo antistatické látky.

- Čím čistit dřevěnou postel, pokud je silně znečištěná? Využijte pomoc jemných prostředků určených na voskovaný nábytek - vždy si však přečtěte štítky na obalu, protože je snadné zaměnit výrobky a zvolit si např. mléko určené k lakovaný nábytek.

- Čistící prostředek, nikdy nenanášejte přímo na povrch nábytku - doporučujeme nejdříve namočit hadřík vybranou látkou.

- Před nanesením čisticího prostředku na postel nejprve ji důkladně očistěte od prachu - jinak se prach bude udržovat na povrchu dřeva.

Pokud si pamatujete naše tipy, jak pečovat o dřevěné postele, váš nábytek se vám po mnoho sezón odvděčí bezchybným vzhledem.

 

Je nezbytná pravidelná údržba?

Nábytek vyrobený z borovicového dřeva vyžaduje více než čištění jednou za několik dní - všechny tyto vitríny, komody a skříně přešli z generace na generaci, ne náhodou. Receptem je pravidelná údržba dřevěné postele, díky které nábytek získá svou někdejší nádheru a zlepší své antistatické vlastnosti, které časem vyblednou. Předtím, než začnete nanášet vosk, je třeba připravit povrch dřeva na ošetření. Už víte, jak vypadá správná péče o dřevěnou postel - odstraňte všechny nečistoty a prach, zejména z těžko přístupných míst. Pouze po důkladném vyčištění dřeva můžete nanést předem připravený vosk. Údržbu dřevěné postele opakujte každé 2-3 měsíce.

 

Jak nečistit dřevěné povrchy?

Internet je plný přátelských rad, jak pečovat o dřevěné postele doma. Povrch dřeva můžete samozřejmě ošetřit citrónovou šťávou, ale rychle zjistíte, že toto je pouze metoda k potvrzení, že váš nábytek je skutečné dřevo. Je to důležitá informace, ale to nebyl účel. Čištění dřevěné postele látkami jako amoniak, vinný ocet nebo majonéza nemusí poškodit povrch, ale ... Má opravdu smysl riskovat? Realita ukazuje, že takové záchvaty života nás mnohem častěji nutí hledat dobrého specialistu, který nám pomůže vyrovnat se s důsledky dodržování dobrých rad.

 

Shrnutí

Už nemusíte přemýšlet, čím dřevěnou postel vyčistit - pomocí vlhkého, měkkého hadříku účinně odstraníte většinu nečistot a prachu. Pamatujte si na pravidelnost a údržbu, která účinně obnovuje lesk dřevěného nábytku. Vyvarujte se pochybných rad o údržbě dřeva online. Nejlepší je postupovat podle pokynů výrobce, který zná nejen základní principy používání dřevěné postele, ale ví i to, jak by měla správná péče vypadat. Díky tomu se vyhnete problémům s čištěním a zajistíte delší životnost postele.

nahoru
Sklep jest w trybie podglądu
Zobrazit plnou verzi stránky
Sklep internetowy Shoper Premium